27 Aralık 2009 Pazar

Coca COLA'nın geçmişine yolculuk!Bu gün dünya da olduğu gibi Türkiye’de de oldukça fazla tüketilen ve hatta kimilerini kendine bağımlı yapan bir içeceğin, yani Coca Cola hakkında birkaç kelam etmeye karar verdim. Tabi ki bu durduk yere bünyemde beliren bir his değildi. Nette dolaşırken rastladığım ilginç bir blogun sayesinde oldu.

İçinde ne olduğunu bilmeyerek içilen tek içecek sanırım  bu! Bununla ilgili herkesin dilinde dolaşan formül mevzuları, bu formülü dünya da sadece iki kişinin bilmesi; bıdı bıdı… İçinde ne var bilmiyorum ama çok lezzetli bir şey olduğu kesin!

Ciddi bir bütçeye sahip olan Coca Cola, tanıtım için büyük harcamalar yapmaktan da kaçınmıyor. Coca Cola reklamlarını izlemek ayrı bir keyiftir. Hele o cam şişelerin kapaklarını “pıstt” diye açışları yokmu; insanın hemen boğazını bir yudum cola ile aside boğası geliyor.
Coca Cola’ya ait geçmişte yapılmış reklam afişlerini veya reklam filmlerini merak ediyorsanız, http://cocacolaoldads.blogspot.com adresi size çok zengin bir içerik sunuyor.

Coca Cola’ya ait merak ettikleriniz için bu adresi en kısa zamanda ziyaret etmelisiniz.

Selam ve sevgilerimle...
Methods

0 yorum:

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More